Tuesday, March 28, 2006

 

ABC rozdzki (ksiazka + rozdzka) - Leszek Matela

Ksiazka ta w sposob klarowny i przejrzysty wprowadza w swiat praktyki radiestezyjnej z wykorzystaniem rozdzki. Dzieki tej ksiazce, krok po kroku, mozna nauczyc sie poslugiwania rozdzka, a pozniej te wiedze zastosowac w praktyce, wykorzystac na uzytek wlasny i swoich najblizszych.

Zdolnosci radiestezyjne posiada wiekszosc z nas! Ksiazka jest w pelni zrozumiala dla poczatkujacych, ale rowniez zaawansowani radiesteci moga znalezc w niej wiele cennych informacji m.in. o roznego rodzaju specjalistycznych rozdzkach, ich zastosowaniu oraz nigdzie niepublikowanych metodach pracy. Do ksiazki zostala dolaczona rozdzka.

Autor jest znanym w Polsce i za granica radiestata, publicysta oraz badaczem zjawisk nieznanych. Terminowal przed laty u najznakomitszych radiestetow w kraju, w Niemczech oraz w Szwajcarii, a dzis sam prowadzi cieszace sie uznaniem kursy radiestezji. Jego dotychczasowe ksiazki o radiestezji uwazane sa za jedne z najlepszych. To samo dotyczy artykulow z tej dziedziny, ktore ukazaly sie nie tylko w Polsce, ale i w Niemczech, Szwajcarii, Austrii, USA, Wielkiej Brytanii oraz na Wegrzech. Na miedzynarodowym seminarium radiestezyjnym w Larnace na Cyprze otrzymal medal za swoja dziaalnosc na polu popularyzacji radiestezji.
Calosc serii "ABC" Leszka Mateli stanowi unikalne kompendium radiestezji dla wszystkich.

Zapoznaj sie z ksiazka, jesli nie wiesz:
- jaka rozdzke wybrac?
- jak nauczyc sie nia poslugiwac?
- jak wykorzystac rozdzke do zbadania mieszkania, dzialki lub wlasnego organizmu?
- jak poslugiwac sie specjalistycznymi rozdzkami (Antena Lechera)(dla zaawansowanych).








Fragment:

I ty mozesz zostac radiesteta
Pierwsze kroki z rozdzka dla kazdego

1.1. Wstep



Zdobycie umiejetnosci radiestezyjnych umozliwia czlowiekowi wglad w swiat niewidzialnych wibracji wokol niego. Wiekszosc ludzi, po odpowiednim treningu, jest w stanie opanowac poslugiwanie sie metodami radiestezyjnymi. Moja ksiazka ma wlasnie za zadanie nauczyc Panstwa krok po kroku tej umiejetnosci, badz ja udoskonalic i uzupelnic. W ksiazce "ABC rozdzki", zarowno poczatkujacy, jak i zaawansowani, moga znalezc przejrzyste informacje i wskazowki dotyczace pracy z rozdzka. To wlasnie ona, szczegolnie w warunkach terenowych i w czasie badan w ruchu, staje sie nieodzownym przyrzadem radiestezyjnym.
Druga czesc ksiazki zawiera informacje dla osob, ktore opanowaly cwiczenia zaprezentowane w pierwszej czesci ksiazki oraz dla radiestetow, ktorzy maja juz pewne doswiadczenia rozdzkarskie. W czesci tej mozna znalezc m.in. unikalne opisy rozdzek obiektywizujacych pomiar np. anteny Lechera, rozdzek z kondensatorami, a nawet rozdzek elektronicznych..
Opanowanie techniki poslugiwania sie rozdzka wiaze sie z obudzeniem zdolnosci do odczuwania i badania swiata niewidzialnych energii wokol nas. Radiestezja jest metoda badawcza zajmujaca sie wykrywaniem i badaniem roznego rodzaju promieniowan i oddzialywan, niedostrzegalnych golym okiem, a czesto nie dajacych sie zarejestrowac nawet najnowoczesniejsza aparatura pomiarowa. Nie nalezy w niej dopatrywac sie niczego magicznego ani sensacyjnego. Decydujacy w radiestezji jest czlowiek, jego wrazliwosc, zdolnosc koncentracji i umiejetnosc interpretacji odbieranych sygnalow. Rozdzka, podobnie jak wahadlo, jest jedynie wskaznikiem odbieranych sygnalow. Sam termin radiestezja wywodzi sie od lacinskiego slowa radius (promien) i greckiego aisthesis (wrazliwosc). Tak wiec radiestezja to wrazliwosc na roznego rodzaju promieniowania i zwiazana z tym sztuka ich wykrywania. Termin radiestezja wprowadzil do obiegu w latach trzydziestych francuski ksiadz-radiesteta Alexis Bouly. Przedtem mowiono o rabdomancji albo po prostu rozdzkarstwie i wahadlarstwie.

1.2. Istota pracy z rozdzka
Od poczatku naszych kontaktow z praktyka radiestezyjna powinnismy zdac sobie sprawe, iz najwazniejszy w badaniach radiestezyjnych jest sam czlowiek. To on wlasnie spelnia role "urzadzenia pomiarowego" odbierajacego roznego rodzaju promieniowania. Rozdzka i wahadlo pelnia tylko role wskaznikow umozliwiajacych odczyt docierajacych do nas sygnalow. Zarowno do podswiadomosci czlowieka, jak i do nadswiadomosci dochodzi wiele informacji, ktore nie trafiaja do sfery swiadomej. Zakres odbieranej przez nas rzeczywistosci moze zostac znacznie poszerzony przez uswiadomienie sobie tych sygnalow za pomoca metod radiestezyjnych. Najwazniejsze jest odpowiednie zakodowanie sobie sposobu odczytywania odbieranych informacji, czyli umowienie sie z wlasna podswiadomoscia. Najlepszymi radiestetami sa wlasnie ludzie, ktorzy posiadaja dobry dostep do swojej intuicji i ukrytych sfer swojej psychiki. Radiesteta nastawia sie przede wszystkim na odebranie (jesli sie pojawia) okreslonych sygnalow oraz ustala, w ktora strone i w jakiej skali ma wychylac sie rozdzka lub obracac wahadlo i co bedzie oznaczala taka reakcja. Nie jest wiec tak, ze przyrzad potrafi reagowac sam. Wychylenia rozdzki czy obroty wahadla powodowane sa mimowolnymi drganiami reki.

1.3. Warunki udanej pracy rozdzkarskiej
Do cwiczen rozdzkarskich musisz znalezc spokojne miejsce. W czasie cwiczen przyjmij wygodna i niekrepujaca postawe, bez wzgledu na to czy stoisz, siedzisz, czy przeprowadzasz badania idac. Staraj sie nie krzyzowac nog ani rak. Przed i po kazdym badaniu nalezy rozdzka lekko uderzyc o sciane dla rozladowania zgromadzonych ladunkow i odimpregnowania jej. Oddychaj spokojnie i miarowo. Poglebienie i wyregulowanie oddechu pozwala zwalczyc autosugestie i dekoncentracje, a takze zapobiega bledom w pracy radiestezyjnej. Nie spiesz sie wykonujac cwiczenia z rozdzka. Spieszac sie, nie uzyskasz poprawnych wynikow. Jesli czujesz sie zmeczony, odloz rozdzke i odpocznij, a dopiero jak zregenerujesz sily przystap do cwiczen. Kontroluj wyniki badan powtarzajac pomiary z uzyciem roznych typow rozdzek. Zawsze, jesli bedzie to mozliwe, staraj sie zweryfikowac swoje badania radiestezyjne. Pomoze Ci to coraz trafniej odczytywac za pomoca rozdzki naplywajace sygnaly i stopniowo bedzie umacniac Twoja wiare we wlasne mozliwosci.

1.4. Wybieramy rozdzke
Podczas pierwszych kontaktow z metodami rozdzkarskimi powinnismy dokonac wyboru najbardziej odpowiadajacej nam rozdzki. Gdy taka znajdziemy, nie znaczy to, ze inny sprzet mamy calkowicie odrzucic. Wrecz przeciwnie, warto dla weryfikacji badan uzywac roznych rozdzek i wahadel. Kazdy radiesteta powinien miec swoja podstawowa rozdzke oraz wahadlo, ktorych uzycie, przy najczesciej wykonywanych pomiarach, wychodzi mu najsprawniej. Natomiast do okreslonych badan specjalistycznych i weryfikacji stosowac nalezy w szerokim zakresie rozny sprzet. Niektore zrodla podaja, ze rozdzka dwuramienna potrafi poslugiwac sie tylko 15-30% osob. Moze jest tak rzeczywiscie, jesli osobie calkowicie nieprzygotowanej wrecza sie rozdzke i kaze przeprowadzac badania. Z moich doswiadczen wynika zupelnie cos innego. Zauwazylem mianowicie, ze ponad 90% osob, ktore opanowaly wczesniej umiejetnosc poslugiwania sie wahadlem, jest w stanie rowniez nauczyc sie uzywania ktoregos z rodzajow rozdzek. Zazwyczaj najwiecej problemow sprawia rozdzka dwuramienna, nieco mniej rozdzka jednoramienna i rozdzki hiszpanskie (rezonatory). Wszystko jest jednak kwestia cwiczen i wytrwalosci. Zaden radiesteta nie powinien swoich umiejetnosci ograniczac do poslugiwania sie jedynie rozdzka badz wahadlem. Ograniczenie sie do uzywania tylko jednego przyrzadu zaweza mozliwosci weryfikacji i prowadzi do bledow.
Do naszych pierwszych cwiczen rozdzkarskich uzywajmy rozdzki dolaczonej do niniejszej ksiazki. Nadaje sie ona do wszystkich cwiczen wykorzystujacych rozdzke dwuramienna. Jednoczesnie warto, abysmy wyprobowali tez inny sprzet. Ksiazka ma wlasnie za zadanie pomoc w poslugiwaniu sie rowniez nim. A wiec dopiero, gdy pocwiczymy z roznymi rozdzkami, zdecydujmy, ktora rozdzka bedzie stanowic nasze podstawowe wyposazenie, a ktorej (badz ktorych) bedziemy uzywac rzadziej, do specyficznych pomiarow.

1.5. Rozdzka dwuramienna
To z pewnoscia najbardziej rozpowszechniony rodzaj rozdzki. Do jej podstawowych wad nalezy fakt, iz przy badaniach mamy zajete obie dlonie, a do zalet mozliwosc regulacji jej czulosci za pomoca zwiekszania lub zmniejszania sily napiecia ramion rozdzki. Wielu radiestetow uwaza wlasnie rozdzke dwuramienna za najpewniejszy srodek w pomiarach radiestezyjnych. Od najdawniejszych wiekow byla ona podstawowym narzedziem radiestety. Wykonywano ja przede wszystkim z drewna. Uzywano do tego rozdwojonych galezi, najczesciej leszczyny, wierzby, klonu lub debu. Jezeli bedziemy chcieli sporzadzic samodzielnie taka rozdzke, zwrocmy uwage, aby wybrana przez nas galaz miala dostateczna elastycznosc i sprezystosc. Jej dlugosc winna wynosic od 35 do 50 cm. Powinna ona, nawet po silnym wygieciu, powracac do pierwotnej formy. Galaz nie moze tez byc sucha. To, ze kiedys zalecano wycinanie rozdzki w czasie pelni Ksiezyca nie bylo wcale, jak sie to wielu osobom wydaje, jakims czczym zabobonem. Badania wykazuja, ze drzewa wlasnie w okresie pelni posiadaja najwiecej sokow. Taka nasycona sokami rozdzka zyskuje optymalne wlasciwosci, dzieki ktorym dobrze nadaje sie do poszukiwan radiestezyjnych. Dodatkowo drewniana rozdzke zaleca sie od czasu do czasu moczyc w wodzie.
Drewniane rozdzki nie nadaja sie jednak do dlugotrwalego uzytkowania i trzeba je czesto wymieniac. Nic dziwnego, iz obecnie rozpowszechnily sie rozdzki dwuramienne wykonane ze sprezystego metalowego drutu, a nawet tworzyw sztucznych. Przy wyborze rozdzki z metalu lub tworzyw zawsze zwracamy uwage na to, jak sie rozdzka wygina i czy powraca, nawet po silnym wygieciu, do pierwotnego ksztaltu. Bez wyprobowania stopnia sprezystosci nie kupujmy nigdy rozdzek, a te sposrod nich, ktore odksztalcaja sie na trwale po kilku probach, natychmiast zwracajmy do producenta z powodu uzycia przez niego nieodpowiedniego materialu.

1.5.1. Wstepne proby z rozdzka dwuramienna
Sposob trzymania rozdzki dwuramiennej zalezy od materialu, z ktorego jest ona zbudowana. Delikatna rozdzke zbudowana z lekkiego materialu lub posiadajaca nieduze rozmiary, trzymamy w trzech pierwszych palcach kazdej reki. Palce wskazujacy i srodkowy przytrzymuja ramiona rozdzki od zewnatrz, a kciuki od wewnatrz. Mozemy uchwycic rozdzke zarowno od gory (ilustr. 3 a), jak i od dolu (ilustr. 3 b).
Najwazniejsze po uchwyceniu rozdzki jest znalezienie tzw. momentu rownowagi chwiejnej. Chodzi o napiecie rozdzki w taki sposob, aby znalazla sie ona w rownowadze, ale jednoczesnie byla ona w stanie zareagowac na sygnal, ktory naplynie z naszej podswiadomosci i objawi sie drganiami miesni. Rozdzka ma zatem znalezc sie w zrownowazonej pozycji pionowej, ale gdy zadrza miesnie rak, powinna sie wychylic zgodnie z przyjeta konwencja (o czym za chwile).
Nieco inaczej zaleca sie trzymac rozdzki ciezkie i duze. Uzywamy do tego wszystkich palcow, jak to widoczne jest na rysunku. (ilustr. 4 a i b.) W tym przypadku, podobnie jak poprzednio, mozemy zastosowac zarowno chwyt od gory czyli nachwyt (a) i od dolu (b). Kciuki moga przylegac do palcow, moga tez pozostawac nieco odchylone i blokowac uchwyty rozdzki po bokach. Blokowanie uchwytow kciukami uwazam za bardzo dobre rozwiazanie, gdyz poprzez sile nacisku kciukow mozemy nie dopuszczac do przypadkowych wychylen rozdzki.
Bledem popelnianym czesto przez poczatkujacych rozdzkarzy jest brak panowania nad ruchami rozdzki. Pamietajmy o tym, o czym byla mowa we wstepie. Rozdzka ma jedynie sygnalizowac odebrane informacje. Wystarczy jej drobny, aczkolwiek zdecydowany ruch. Zaraz po odebraniu sygnalu tlumimy ten ruch. Nie mozemy bac sie, ze uderzy nas ona w piers lub jeszcze gorzej w twarz.
A teraz wykonajmy pierwsze wstepne cwiczenia w napinaniu rozdzki. Uchwycmy rozdzke na rozne sposoby: najpierw tylko trzema palcami, a nastepnie cala dlonia, raz nachwytem z gory, raz podchwytem z dolu. Uczmy sie w kazdej z tych pozycji dozowac sile napiecia rozdzki, aby pozostawala ona w poziomie w rownowadze chwiejnej. Jak juz bedziemy umieli utrzymywac napieta rozdzke w rownowadze, mozemy zaczac cwiczyc konwencje mentalna i podstawowe ruchy rozdzki.
Konwencja mentalna to inaczej zaprogramowanie ruchow rozdzki umozliwiajace interpretacje ich odczytu. Musimy ustalic, co bedzie oznaczalo, gdy rozdzka dwuramienna opadnie w dol, a co, gdy wykona ruch w gore. Konwencja mentalna przyporzadkowuje mimowolne drgania miesni rak sterowane przez nasza podswiadomosc ruchom rozdzki. Najwygodniej jest ustalic, ze wychylenie rozdzki od plaszczyzny poziomej w gore bedzie oznaczac odpowiedz "tak", a wychylenie w dol odpowiedz "nie". Napnijmy rozdzke poprzez odpowiednie wygiecie jej. Sprobujmy zadac pytanie, na ktore znamy odpowiedz. Najpierw pytanie na: "tak", a potem pytanie na "nie". Powiedzmy, ze cwiczenia wykonujemy w sobote. Zadajemy pytanie: "Czy dzisiaj jest sobota?". Rozdzka, aby potwierdzic, powinna podniesc sie do gory. Gdy to nie wyjdzie za pierwszym razem, jeszcze raz powtorzmy cwiczenie, napinajac jeszcze mocniej rozdzke. Koncentrujemy sie na pytaniu odblokowujac sie na naplywajace sygnaly.
Nastepnie sprobujmy przecwiczyc opadajacy ruch rozdzki oznaczajacy "nie". Spytajmy: "Czy dzisiaj jest czwartek?" Wybieramy oczywiscie takie pytanie, na ktore odpowiedz winna brzmiec "nie". Rozdzka wedlug ustalonej wczesniej konwencji powinna opasc z plaszczyzny poziomej w dol.
W przypadku dni tygodnia odpowiedzi sa jednoznaczne. Moze byc jednak taka sytuacja, ze pytanie bedzie nieprecyzyjnie postawione lub nie bedzie na nie odpowiedzi, wowczas rozdzka mimo prawidlowego napiecia pozostanie w bezruchu.
Pamietajmy, ze mozna ustalic dowolna konwencje ruchow. Nie powinno sie jej jednak potem zmieniac. Osoby, ktore przyzwyczaily sie do wlasnej konwencji, moga pozostac przy wyuczonej wczesniej interpretacji wskazan rozdzki. Powtorzmy poprzednie cwiczenie pytajac o rozne rzeczy i obserwujmy ruchy rozdzki. Najpierw pytania winny dotyczyc kwestii, w ktorych znamy odpowiedz na pytanie, a nastepnie spraw, co do ktorych nie znamy odpowiedzi, ale mozemy je latwo sprawdzic i zweryfikowac. Pamietajmy, ze pytania trzeba redagowac w ten sposob, aby rozdzka mogla odpowiadac "tak" lub "nie". Gdy zakodujemy juz sobie sposob odpowiadania poprzez wychylenia rozdzki, mozemy przejsc do innych cwiczen. Wazna jest wola bierna, nastawienie sie na odbior. Inaczej mozna zmusic rozdzke do roznych ruchow i wyniki nie beda miarodajne. Przed i po kazdym badaniu nalezy rozdzke lekko uderzyc o sciane dla rozladowania zgromadzonych ladunkow i odimpregnowania jej.





























Kup ABC rozdzki (ksiazka + rozdzka) - Leszek Matela w CzaryMary.pl






<< Home

This page is powered by Blogger. Isn't yours?